• Wpisów: 49
 • Średnio co: 17 dni
 • Ostatni wpis: 332 dni temu, 08:15
 • Licznik odwiedzin: 40 057 / 854 dni
 
mniejkilo
 
mniejkilo: Gdzieś po drodze zgubiłam motywację/chęci/energię/zapał... Nazwij to jak chcesz. Ja po prostu nie widzę celu w dalszym odchudzaniu.

Waga bez zmian. Mogłabym się mierzyć, ale spadek kilku cm by mnie nie satysfakcjonował.

Przez moment już widziałam zmianę. Już byłam szczuplejsza. Teraz mój mózg znów płata mi figle i wyglądam tak samo jak 10 kg temu.

Szkoda, że anoreksję ciągle utożsamia się z niedowagą. Nigdy nie zdiagnozowali mi anoreksji, bo nigdy moje BMI nie było tragiczne. Zawsze balansowałam na granicy. A to, że potrafiłam nie jeść przez tydzień albo w ciągu miesiąca zjeść tyle ile powinnam w ciągu jednego dnia to nikogo nie interesowało.

Wtedy o innych zaburzeniach nikt nie słyszał. Była tylko anoreksja, bulimia i może gdzieś tam ortodoksja. Wszystko było stereotypowe i krzywdzące dla mnie.

Czuję, że potrzebuję fachowej pomocy.

Ale mam złe wspomnienia. Musiałabym poszukać dobrego specjalisty od ED.

A do dobrych specjalistów są kolejki. A ja z każdym dniem kruszę się coraz bardziej i coraz mniej mnie zostaje.

Musiałabym znów wszystko opowiedzieć, a ja po tylu latach dalej nie wiem jakich słów użyć.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
   
 •  
   
  kochana, chyba każdej z nas ciężko opisać zaburzenia odżywiania, chciałoby się powiedzieć tak dużo, a jak się zaczyna to wszystkie myśli plączą się i wychodzi nieład. poszukaj specjalisty w większych miastach, myślę, że osoby które znają się na rzeczy przenoszą się tam gdzie mają większe możliwości zarobku.. możliwe że zmiany następują ale wewnątrz organizmu mięśnie się budują, tłuszcz odstępuje..

  Anoreksja w polsce.. zdiagnozują jak już zaczniesz umierać.. myślę za dalej nie ma ośrodków do walki z ED itp.
   
 •  
   
  @فراشة: W Polsce wszystko jest przestarzałe jeśli chodzi o stan opieki zdrowotnej. Na zachodzie już wiedzą (i testują), że raka można leczyć dożylnymi wlewami witaminy C a tu w (Polsce) się śmieją. I na wszystko mają jedną odpowiedź "antybiotyk"! :/ :/
   
 •  
   
  Jeśli mózg fałszuje Ci rzeczywisty Twój wygląd to może powinnaś zażywać witaminy z grupy B i D3? Jedno i drugie "podnoszą stan zdrowia psychicznego". To stwierdzenie ściągnięte z Internetu. Dopiero kilka dni temu odkryłam, że witamina B3 i B12 wspomaga umysł w walce z depresją. Bardzo żałuję że nie wiedziałam tego jak byłam chora na depresję! :/